O nas

Założyciele Poradni Psychologicznej Ku zmianie to psychologowie, pedagodzy i logopedzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy wiedzą, że bywają sytuacje, które destabilizują życie. Nie wszyscy w takich sytuacjach potrzebują fachowej pomocy. Niektórym wystarcza rozmowa z bliską osobą, wygadanie, wypłakanie. Czasami nawet w samotności – to też może przynieść ulgę.

Spożytkowanie napięcia lub stresu poprzez aktywność fizyczną, często też wystarcza, żeby nabrać dystansu do problemu i z większą swobodą podjąć decyzję co robić dalej, żeby powrócić do stanu równowagi i spokoju.

Czasem jednak… można niezauważalnie dotrzeć do granic wytrzymałości, można poczuć wyczerpanie i bezradność.

Nie zawsze jesteśmy w pełni świadomi siebie i sytuacji, w której się znaleźliśmy. Może brakować koniecznej siły wewnętrznej, motywacji, odpowiednich wzorców, z których moglibyśmy skorzystać. Stres i napięcie, których obecność początkowo przeszkadzała ale po pewnym czasie przyzwyczailiśmy się do nich, mogą powodować wiele przykrych dolegliwości. Na tyle silnych, że nie jesteśmy już w stanie sami sobie z nimi poradzić. Zagubiliśmy się w sieci emocji. Nie umiemy ich rozpoznać i nazwać. Wiemy tylko, że coś niepojącego się z nami dzieje.

Wtedy potrzebujemy, żeby ktoś pomógł nam nakreślić nową drogę, dzięki której wrócimy na bezpieczną ścieżkę życia. Do tego potrzebny jest specjalista – psycholog. Im więcej kierunkowskazów uda nam się wspólnie rozpoznać, tym bardziej będziemy świadomi siebie, swoich potrzeb, uczuć, emocji i reakcji na nie.

Psychologia pomaga odkryć lub też wykształcić zasoby, zmienić błędne przekonania, posiąść wiedzę i wzmocnić świadomość, bez których trudno jest nam radzić sobie w sytuacjach takich jak: utrata bliskiej osoby, problemy w rodzinie, stres w miejscu pracy, trudna sytuacja ekonomiczna, utrata zdrowia. W razie zaburzeń psychicznych psycholog skieruje pacjenta do lekarza psychiatry.

Pokazujemy i uczymy jak sobie pomóc w utrzymaniu prawidłowych oraz konstruktywnych zachowań. Jak rozwinąć indywidualną odporność psychiczną na stres i budować zdrowe relacje z innymi i ze sobą.

W gabinetach „Ku zmianie” wychodzimy poza ramy rozumienia psychologii, patrzymy na człowieka całościowo z jego psychiką, ciałem i aspektem duchowym jako nierozerwalnie ze sobą powiązanymi elementami kształtującymi nasz dobrostan psychiczny, którego nie daje się osiągnąć bez świadomego dbania o: zdrowe odżywianie, kondycję fizyczną, jakość snu, relacje interpersonalne, równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, świadome branie i dawanie bez poczucia winy i wstydu.

W Poradni Ku zmianie nasi doświadczeni psychologowie oraz współpracujący psychoterapeuci i psychiatrzy otwarci są na pomoc w dolegliwości związanych ze zdrowiem psychicznym. Nasze holistyczne i multidyscyplinarne podejście stwarza miejsce w którym zmiana jest naturalnym procesem.